چگونه یک کتاب خوب بخریم؟

چطور یک کتاب خوب بخریم؟

آیا شما در حال خریدن کتابی هستید و نمی دانید آن مناسب شما است  ؟ اگر چنین است، مهمترین موضوعی که باید در ابتدا بدانید این است که نباید ظاهر کتاب برای شما مهم باشد محتوای کتاب باید برای شما مهم باشد . در اینجا برخی از پیشنهادات برای پیداکردن کتاب های خوب به شما گفته می شود

با علایقتان شروع کنید

مطالعه خارج درسی مثل درس خواندن برای مدرسه نیست . می‌توانید موضوعاتی را انتخاب کنید که دقیقاً موضوعات موردعلاقه‌ تان باشند، مثل کامپیوتر ، مد یا طراحی. فقط کافی است که موضوع مورد علاقه‌تان را انتخاب کنید، آنوقت هزاران کتاب درمورد آن پیدا خواهید کرد.

چطور یک کتاب خوب بخریم؟

سبک شما چیست؟

کتاب‌های داستانی را دوست دارید یا کتاب‌های غیرداستانی یا علمی (یا شاید هم هر دو آنها)؟

کتاب‌های داستانی: کتاب‌هایی مثل رمان یا مجموعه‌های داستان کوتاه می‌تواند شما را به دنیایی دیگر برده و کمکتان کند چیزی فراتر از تجربیاتتان تصور کنید. همه داستان‌ها یکسان نیستند—شاید داستان‌های کلاسیک دوست داشته باشید، شاید داستان‌های تخیلی، داستان‌های جنایی یا ارواح. شاید به داستان‌های تاریخی علاقه ‌مند باشید. انواع سبک‌ها را امتحان کنید تا سبک مورد‌علاقه ‌تان را پیدا کنید.

کتاب‌های غیرداستانی: این کتاب‌ها اطلاعات زیادی درمورد موضوعات مختلف در اختیارتان قرار می‌دهند. آنها بااستفاده از واقعیات برایتان داستان می‌گویند. البته این به آن معنا نیست که این کتاب‌ها کسل‌ کننده هستند. کتاب‌های غیر داستانی به شما کمک می‌کند پی به رمز و راز پادشاهان چین ببرید یا با اسرار دایناسورها آشنا شوید. بیشتر این کتاب‌ها را می‌توان درست مثل کتاب‌های رمان با علاقه از اول تا آخر دنبال کرد.

کتاب خوب

کتاب‌های تصویری را امتحان کنید

شاید بدتان نیاید یک کتاب گرافیکی را امتحان کنید که می‌تواند داستانی یا علمی باشد و درست مثل کتاب های کمیک با عکس و متن نوشته می‌شود.

پشت جلد را بخوانید

خلاصه و توضیحاتی که پشت جلد و داخل کتاب نوشته شده است هم کمکتان می‌کند بیشتر با محتوای کتاب آشنا شوید و هم برای انتخاب کتاب‌های بعدی به کارتان می‌آید. اگر کتابی پیدا کردید که واقعاً دوست داشتید، وقت بگذارید و قسمت نظر نویسندگان دیگر و مقدمه کتاب را مطالعه کنید تا ببینید چه نویسندگان دیگری سبکی مشابه با آن نویسنده دارند تا بتوانید کتاب‌های آنها را هم مطالعه کنید.

علاقه خانوادگی را کشف کنید

مادر یا پدرتان وقتی هم‌ سن شما بوده به چه کتاب‌هایی علاقه داشته است؟ خواهر یا برادرتان چطور؟ کشف کنید و آن موضوعات را هم امتحان کنید. بعد می‌توانید درمورد ایده‌ها و نظراتتان با آنها حرف بزنید. ازاین گذشته، راه بهتری برای برقرار ارتباط با آن پسر/دخترخاله‌ای که فقط تابستان‌ها می‌بینید جز حرف زدن درمورد علایقتان برای کتاب‌خواندن وجود دارد؟

وارد جمع شوید-چه آنلاین و چه شخصاً

دوستانتان را کنار هم جمع کنید و درمورد کتاب‌ها، نویسندگان و سبک‌های نوشتاری مختلف با هم بحث کنید. در بیشتر سایت‌های اجتماعی هم بخشی برای کتاب‌خوانی وجود دارد. می‌توانید با دوستانتان در یکی از این سایت‌ها عضو شوید و در آنجا به بحث و تبادل‌ نظر درمورد مطالعاتتان بپردازید.

از متخصص کمک بگیرید

کتابخانه محلتان می‌تواند اطلاعات زیادی درمورد کتاب‌های مختلف در اختیارتان قرار دهد. درمورد علایق یا نویسنده‌هایی که دوست دارید با او صحبت کنید و کتابدار شما به به سمت کتاب‌هایی با سبک و علاقه خودتان راهنمایی خواهد کرد.

منبع : کیدز پرشیا

سوالی دارید؟سوالات خود را با ما مطرح نمایید.
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.